سال نود و نه «سال جهش تولید»
سه شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٩
سایت های مرتبط

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 96523
 بازدید امروز : 41
 کل بازدید : 195654
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2187
اخبار > دانش آموزان الگوهای فرهنگ سازی در جامعه هستند.


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل در اولین روز بازگشایی مدارس:

دانش آموزان الگوهای فرهنگ سازی در جامعه هستند.

استاندار اردبیل گفت: دانش آموزان سفیران فرهنگی در جامعه و بین خانواده ها بوده و  الگوهای فرهنگ سازی در جامعه هستند.

 اکبر بهنام جو در مراسم بازگشایی مدارس با حضور در مدرسه دخترانه جعفرزاده محله اروج آباد اظهار کرد: حضور دانش آموزان در مدارس نشاط و شادابی را به جامعه تزریق می کند و این نشاط و جنب و جوش در افزایش انگیزه و فعالیت همه مردم نقش موثری دارد.

وی ضمن تبریک بازگشایی مدارس در سالتحصیلی جدید افزود:تربیت دانش آموزان به عنوان آینده سازان مملکت از همه چیز برای ما مهم است چرا که تربیت صحیح می تواند در توسعه و پیشرفت جامعه تاثیرگذار باشد.

بهنام جو با بیان اینکه مدرسه خانه دوم همه دانش آموزان است افزود: بعد از اولیای دانش آموزان که نقش مهمی در تربیت آنها دارند مربیان و معلمان دلسوز در جهت دهی زندگی این عزیزان متاثر هستند و مثل پدر و مادر دلسوز انه در تربیت این طیف از جامعه تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه ۲۲۰ هزار نفر دانش آموز در سطح استان تحصیل می کنند تصریح کرد: جامعه دانش آموزی یک جامعه بزرگ است و نفوذ و تاثیر گذاری این طیف روی خانواده ها و جامعه بیش از سایر طیف است.

این مسوول ادامه داد: وقتی ۲۲۰هزار نفر در تبلیغ و تشویق موضوعی وارد جامعه و خانواده ها می شوند در واقع با کمترین هزینه بیشترین نتیجه را برای شکوفایی جامعه خلق می کنند.

استاندار اردبیل دانش آموزان را الگوی بسیار خوبی برای اصلاح یک جامعه بر شمرد و افزود: وقتی دانش آموزان با نظم و پوشش مناسب و رعایت هم اصول و الگوهای بهداشتی در خیابان و محل حرکت می کنند الگوی مناسبی بر ای بزرگترها هستند و مردم عادی با مشاهده این طیف برای اصلاح نا رسایی ها تفکر و تامل کرده و از رفتار این سفیران کوچک عبرت می گیرند.

وی رعایت پروتکل بهداشتی در مدارس را بسیار ضروری بر شمرد و بیان کرد: دانش آموزان با درک خطر ویروس کرونا فاصله اجتماعی را در مدارس رعایت می کنند و چنانچه بزرگترها در خانه و جامعه پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند با واکنش این قشر مهم و تاثیر گذار مواجه خواهند شد.

بهنام جو افزود: همان گونه که کودکان و نوجوانان به عنوان همیار پلیس جهت رعایت اصول رانندگی و بستن کمربند ایمنی پدر و مادر خود را مجاب می کردند و در بحث کرونا نیز این اتفاق قابل درک است و تا پایان این ویروس خطرناک باید با رعایت تمام جوانب بتوانیم از ظرفیت دانش آموزان جهت آگاه سازی جامعه استفاده کنیم.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از مسوولان آموزش و پرورش گفت:با وضعیت حاکم کرونایی معلمان دلسوز همواره در انجام وظایف خود بصورت مجازی و حضوری تلاش کردند و در آینده نیز تکلیف بزرگ انسان سازی بر گردن این طیف از جامعه است که امیدواریم نقش خودشان را در جهت دهی و هدایت جامعه به خوبی ایفا کنند.

این مسوول از دانش آموزان در سالتحصیلی جدید خواست با رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا حساس باشند و معلمان دلسوز نیز نقش مخرب این ویروس در جامعه را بخوبی تبین کنند تا با کشف واکسن و درمان قطعی آن بتوانیم کارهای روزمره خود را بخوبی انجام دهیم.دانلود فايل : استاندار.jpg ( 12KB )


١٣:٣١ - 1399/06/15    /    شماره : ٣٥٤٤٣    /    تعداد نمایش : ٤٩خروج
اوقات شرعی
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.